FORUM

Przyrosty ilość dni...
 
Notifications
Clear all

Przyrosty ilość dni tuczu

75 Posty
18 Users
0 Reactions
104.9 K Widok
(@gos11)
Posty: 52
Trusted Member
Topic starter
 

Jak kupisz wagę pod mieszalnik i do zwierząt to będziesz mógł się sam przekonać a póki co uwierz mi na słowo że 120 kg tucznik ma o conajmiej o kg większe zużycie paszy na kg przyrostu niz 2,3, jak by miął 2,3 w tym przedziale to w całym tuczu zszedł bys poniżej 2kg kolego.

tucznik 130kg po uboju 101,5 kg*5,8e=589
tucznik 120kg po uboju 93.5 kg*5,9s=552 lecz wątpię by tyle się mięsność podniosła
589-552=37zł
37zł:10kg=3,7 zł a myślę że jak zje 3 kg na 1 to góra więc 0.7zł *10kg=7zł a 10kg przyrostu to 7 dni dłużej co o tym sądzisz

 
Opublikowany : 19/04/2015 10:51 pm
(@pablo80)
Posty: 1507
Noble Member
 

A to wy po jednym sprzedajecie? Ja jak spuszczam 200 to są i takie po 110 po uboju i po 80. Ale jak wam to tak ładnie wychodzi to nie wiem czemu tucznik nie jest po 3,5 też by się opłaciło przecież. U mnie koszty koło 4 się zakręcą, a przy dzisiejszej cenie prosiaka to 4,5.

 
Opublikowany : 19/04/2015 11:03 pm
(@brzydal)
Posty: 1804
Noble Member
 

sprzedaje dandbredy ale Kaziu ma akurat nie odemnie, ważniejszy jest koszt wyprodukowania a nie tempo przyrostu chyba że chcesz bić rekordy w tej dziedzinie tylko ciekawe czy wpiszą ciebie czy świnie do księgi Guinesa :lol:

Sprzedam 200-250 warchlaków około 10 listopada 511485114

 
Opublikowany : 19/04/2015 11:04 pm
(@gos11)
Posty: 52
Trusted Member
Topic starter
 

A to wy po jednym sprzedajecie? Ja jak spuszczam 200 to są i takie po 110 po uboju i po 80. Ale jak wam to tak ładnie wychodzi to nie wiem czemu tucznik nie jest po 3,5 też by się opłaciło przecież. U mnie koszty koło 4 się zakręcą, a przy dzisiejszej cenie prosiaka to 4,5.

dlaczego twierdzisz że po jednym ja mówię o wadze średniej
Koszt prosiak 270 pasza 230 prąd 10 opieka 20 upadki 10 razem 540zł do 130 kg 540:130=4,15 koszt produkcji pod warunkiem że wszystko dobrze idzie rewelacji nie ma :?

 
Opublikowany : 19/04/2015 11:16 pm
(@pablo80)
Posty: 1507
Noble Member
 

To te 130waga średnia to nie wszędzie da się sprzedać i jak Ci się zS doE opuszczą to pogratulować. Gorzej jak z u do r się trafi sztuka. Ale zgodzę się że małych nie warto sprzedawać i kupować nie najtańszego na ten moment prosiaka.

 
Opublikowany : 19/04/2015 11:31 pm
mytotoksyna1
(@mytotoksyna1)
Posty: 3081
Famed Member
 

.tucznik 105 kg ,czy taki ,czy owaki wszędzie pasuje.
.nawet do uboju własnego.

 
Opublikowany : 20/04/2015 12:17 am
(@gos11)
Posty: 52
Trusted Member
Topic starter
 

tylko 105kg kolego to mały tucznik=mała kasa = mały zarobek (jeżeli coś zostanie :D :D )

 
Opublikowany : 20/04/2015 12:21 am
(@turbogrocho49)
Posty: 2210
Noble Member
 

Kurde nic tylko stawiać kolejne chlewnie. Takie zarobki i zużycie paszy.

 
Opublikowany : 20/04/2015 6:51 am
(@kazik)
Posty: 2263
Noble Member
 

Peron i te wyniki osiągasz bez żadnych "dopalaczy" typu tylozyna itp?

W sumie jeżeli startujesz od 30 kg to można tyle dobić, ja 50 dni temu kupiłem 24 kg krajowego duna i dziś mają ok 60-65kg (niektóre pod 75kg mają) to wychodzi gdzieś 0,8kg/dobę...

Skąd brałeś krajowego duna :D

Krajowy dun to chyba danbred. To przecież brzydal nimi handluje (handlował jeszcze niedawno).

Tak zgadza się, danbred.

 
Opublikowany : 20/04/2015 7:20 am
lukas1982
(@lukas1982)
Posty: 3104
Famed Member
 

Idziemy na rekord :-);-)B-)

Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja :) w linii prostej
Spptch@wp.pl

 
Opublikowany : 20/04/2015 8:32 am
lukas1982
(@lukas1982)
Posty: 3104
Famed Member
 

Chyba, że odsadzają w wadze zakupionego duna :lol: :lol:

Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja :) w linii prostej
Spptch@wp.pl

 
Opublikowany : 20/04/2015 8:33 am
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

Jak kupisz wagę pod mieszalnik i do zwierząt to będziesz mógł się sam przekonać a póki co uwierz mi na słowo że 120 kg tucznik ma o conajmiej o kg większe zużycie paszy na kg przyrostu niz 2,3, jak by miął 2,3 w tym przedziale to w całym tuczu zszedł bys poniżej 2kg kolego.

tucznik 130kg po uboju 101,5 kg*5,8e=589
tucznik 120kg po uboju 93.5 kg*5,9s=552 lecz wątpię by tyle się mięsność podniosła
589-552=37zł
37zł:10kg=3,7 zł a myślę że jak zje 3 kg na 1 to góra więc 0.7zł *10kg=7zł a 10kg przyrostu to 7 dni dłużej co o tym sądzisz

To się nazywa dopasowanie cen tucznika do kosztów i na siłę poszukanie chociaż kilkanaście groszy zarobku :lol: zarobek został w Dani :lol: pociesz się że masz trochę gnoju :lol: ale jak nie liczyłeś roboty to on jest wynagrodzeniem :mrgreen:
Trzymać za złotówkę tucznika dniówke to naprawdę dosyć dobry biznes :lol: :lol: a jak jeszcze jakiś nogi wyciągnie to wyjątkowy :oops:

 
Opublikowany : 20/04/2015 8:53 am
(@pablo80)
Posty: 1507
Noble Member
 

Taki powyżej 120 kg średnio to napewno w 3 kg na kg przyrostu się nie zmieści. Stan te co będę teraz sprzedawał to w lutym płaciłem 190 zł za 26 kg u mnie na podwórzu to ile zarobku u tego duna zostało? Bo mnie się wydaje że mniej jak u mnie.

 
Opublikowany : 20/04/2015 9:32 am
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

Taki powyżej 120 kg średnio to napewno w 3 kg na kg przyrostu się nie zmieści. Stan te co będę teraz sprzedawał to w lutym płaciłem 190 zł za 26 kg u mnie na podwórzu to ile zarobku u tego duna zostało? Bo mnie się wydaje że mniej jak u mnie.

Jak na horyzoncie obniżki to trudno powiedzieć który więcej zarobi , pewnie zysk się rozłoży po połowie i wyniesie 0,50 zł /szt. :shock: nie wiem może mi się wydaje ale kiedy tylko masz sprzedawać to Ciebie straszą obniżkami , chyba nie zasiedlasz kiedy trzeba albo wtedy kiedy najtańsze :roll: ale jak to możliwe że jeden pisze że płacił po 270 a drugi po 190 a różnicy we wadze 6 kg i pewnie kilka dni :oops: kastrat ?????????

 
Opublikowany : 20/04/2015 10:53 am
(@gos11)
Posty: 52
Trusted Member
Topic starter
 

Taki powyżej 120 kg średnio to napewno w 3 kg na kg przyrostu się nie zmieści. Stan te co będę teraz sprzedawał to w lutym płaciłem 190 zł za 26 kg u mnie na podwórzu to ile zarobku u tego duna zostało? Bo mnie się wydaje że mniej jak u mnie.

Jak na horyzoncie obniżki to trudno powiedzieć który więcej zarobi , pewnie zysk się rozłoży po połowie i wyniesie 0,50 zł /szt. :shock: nie wiem może mi się wydaje ale kiedy tylko masz sprzedawać to Ciebie straszą obniżkami , chyba nie zasiedlasz kiedy trzeba albo wtedy kiedy najtańsze :roll: ale jak to możliwe że jeden pisze że płacił po 270 a drugi po 190 a różnicy we wadze 6 kg i pewnie kilka dni :oops: kastrat ?????????

Nie kolego de duny były brane w sierpniu a kolega po 190 brał w lutym
Ja też z początkiem lutego brałem to po 210 za 30

 
Opublikowany : 20/04/2015 11:09 am
 F1
(@_f1_)
Posty: 1613
Noble Member
 

140 dni od urodzenia średnia waga 114 kg to dużo czy mało bo sam już nie wiem ?

 
Opublikowany : 29/04/2015 7:54 am
(@nemezis)
Posty: 2489
Noble Member
 

Jeśli tanim kosztem i w E to dobrze ,można to poprawić ale czy się opłaci to indywidualna sprawa każdego z osobna.
Ja ponowie pytanie, jak u was wygląda wybojowość [%?????] ogony bez żadnej głodówki i waga brutto w gospodarstwie?????

 
Opublikowany : 29/04/2015 8:13 am
lukas1982
(@lukas1982)
Posty: 3104
Famed Member
 

Nie wiem co chłopaki jaracie ale musi to być dobry towar :lol:

Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja :) w linii prostej
Spptch@wp.pl

 
Opublikowany : 29/04/2015 9:17 am
lukas1982
(@lukas1982)
Posty: 3104
Famed Member
 

Przy bardzo dobrej zdrowotności i paszy prosiak waży
8tyg-19kg
9tyg-23kg
10tyg-28kg.

Zostając przy 10tyg (70dni) i 28kg (przy b dobrym odchowie) zostaje nam 70 dni tuczu i 86 kg :lol: :lol:

Czyli przyrost w tuczu 1,23kg/dzień :D
I taki wynik ma jeszcze rezerwy wow!.

Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja :) w linii prostej
Spptch@wp.pl

 
Opublikowany : 29/04/2015 9:21 am
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

140 dni od urodzenia średnia waga 114 kg to dużo czy mało bo sam już nie wiem ?

O ile wyniki nie zafałszowane :lol: to szły jak burza :mrgreen: ile tam zostało z tych miotów kurdupli ??????? bo nie wierzę że średnią policzyłeś z całych miotów :oops:

 
Opublikowany : 29/04/2015 10:11 am
(@nemezis)
Posty: 2489
Noble Member
 

I to zwykły pbz 58-59 mięsności :D :D :D :D Normalnie dun wymięka.
Pbz razy p76 podnosi mięsność do 61 ale tucz się wydłuża o lekko 14-20 dni
tyle z mojego podwórka.
Zywieniowca pogoń za te kilogramy w 10 tyg możesz śmiało mu gumów po garbie nakłaść a jak to jeszcze na paszy za 3 tys podpal ...h...ja.

Ja ponowie pytanie, jak u was wygląda wybojowość [%?????] ogony bez żadnej głodówki i waga brutto w gospodarstwie?????

 
Opublikowany : 29/04/2015 10:12 am
(@baraki)
Posty: 4390
Famed Member
 

U mnie tempo tak jak podaje Lukas, czasem słabsze.
Takze F1 tylko pogratulować! Masz genetyke z takim potencjałem i sprzedajesz jako tuczniki :shock: Toz to każdy zapłaci conajmniej 1000 za taką loszkę, bo danbredy i inne nie mają szans. Zrobic tylko marketing, zorganizować kilka ferm do multiplikacji i liczyc kasiorkę.
A n apisz jeszcze ile odsadzasz średnio od lochy oraz jakie wykorzystanie paszy w tuczu? Jak da rady odsadzić 13 prosiaków to ja juz dzisiaj zamawiam 100szt loszek na poczatek :D

Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207

 
Opublikowany : 29/04/2015 12:43 pm
 F1
(@_f1_)
Posty: 1613
Noble Member
 

No niestety mięsność 56% tylko żywieniowiec kazał mi soi dorzucić ale nie skorzystałem w tym roku podobno zboża mało białka mają co do plenności to za ostatni rok 29 odsadzonych tyle że nie liczę tych które niee były prośne jak to robi Lukas zużycie paszy 2,6 wyszło niedorostów nie zostawiam moim zdaniem nie warto się w to bawić idą jako pozaklasowe jak kiedyś zostawiłem i policzyłem ile paszy zjadły to włos mi Dęba stanęły

 
Opublikowany : 29/04/2015 2:21 pm
 F1
(@_f1_)
Posty: 1613
Noble Member
 

Jeśli tanim kosztem i w E to dobrze ,można to poprawić ale czy się opłaci to indywidualna sprawa każdego z osobna.
Ja ponowie pytanie, jak u was wygląda wybojowość [%?????] ogony bez żadnej głodówki i waga brutto w gospodarstwie?????

Ja odliczam 3 % bo jak na żywą bym sprzedał też tyle odliczają to wychodzi 79-80% są tacy co zamykają karmniki wieczorem ale poco się samemu oszukiwać

 
Opublikowany : 29/04/2015 2:24 pm
(@danielski813)
Posty: 863
Prominent Member
 

i od razu widac kto liczy i wazy a kto bajki pisze te 114 kg w 140 dni raczej prawdopodobne ale zastanawiam sie czy to pojedyncza grupa czy roczna norma i czy to np 7 sztuk czy raczej 150 na grupę osobiscie wyliczenia lukasa uwazam za najblizsze prawdzie

 
Opublikowany : 29/04/2015 4:16 pm
(@nemezis)
Posty: 2489
Noble Member
 

F1- wprowadź do żywienia finiszer2 od wagi kiele 100 wzwyż podniesiesz mięsność.

 
Opublikowany : 29/04/2015 6:38 pm
 F1
(@_f1_)
Posty: 1613
Noble Member
 

i od razu widac kto liczy i wazy a kto bajki pisze te 114 kg w 140 dni raczej prawdopodobne ale zastanawiam sie czy to pojedyncza grupa czy roczna norma i czy to np 7 sztuk czy raczej 150 na grupę osobiscie wyliczenia lukasa uwazam za najblizsze prawdzie

Hm 30 sztuk dla jednych to grupa dla innych pojedyncze sztuki ja tam Lukasa wyliczeń nie podważam szanuję go choć nie ze wszystkim co pisze się zgadzam ma wiedzę i doświadczenie ale kto z nas błędów nie popełnia przy tych cenach to trudno dziś się cieszyć z wyników

 
Opublikowany : 29/04/2015 9:49 pm
(@baraki)
Posty: 4390
Famed Member
 

F1- wprowadź do żywienia finiszer2 od wagi kiele 100 wzwyż podniesiesz mięsność.

Mięsnośc to sie kształtuje jak tucznik jest jeszcze prosiakiem, od 100kg w zwyz to już mięsności nie poprawi choc i pogorszyć ja tez juz trudno w tej wadze.

Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207

 
Opublikowany : 29/04/2015 10:15 pm
(@baraki)
Posty: 4390
Famed Member
 

F1 a te niedorosty tez uwzględniasz jak liczysz średnią czy nie liczysz podobnie jak te nie prośne lochy?

Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207

 
Opublikowany : 29/04/2015 10:19 pm
(@nemezis)
Posty: 2489
Noble Member
 

F1- wprowadź do żywienia finiszer2 od wagi kiele 100 wzwyż podniesiesz mięsność.

Mięsnośc to sie kształtuje jak tucznik jest jeszcze prosiakiem, od 100kg w zwyz to już mięsności nie poprawi choc i pogorszyć ja tez juz trudno w tej wadze.

Inaczej -pobaw się parametrami paszy w końcowym okresie tuczu w celu niepotrzebnego odtłuszczania się ogonów w najbardziej podatnym na to okresie ich życia. Teraz pasuje??????????????

 
Opublikowany : 30/04/2015 9:23 am
Strona 2 / 3
Share: